Tampereen Messu- ja Urheilukeskus 12.-14.10.2017

Bussilla KoneAgriaan

Olet täällä

KoneAgriaan pääsee näppärästi Matkapoikien mukana! 

Hinnat, aikataulut ja varaukset onnistuvat Matkapoikien sivuilla (klikkaa tästä). Matkat toteutuvat, jos lähtijöitä on 25/bussi.

Alustava pysäkkiaikataulu on:

Bussi 1. Viitasaari – Jyväskylä – Tampere

klo 05:30 Viitasaari matkahuolto
klo 06:20 Äänekoski linja-autoasema
klo 06:35 Suolahti matkahuolto
klo 07:00 Laukaa matkahuolto
klo 07:30 Jyväskylä Harjukatu til.laituri
klo 07:45 Muurame Shell
klo 08:15 Jämsä Shell (tauko 08.15 – 08.40)
klo 09:20 Orivesi matkahuolto
klo 10:00 Tampere messukeskus

Bussi 2.Vaasa – Seinäjoki –Tampere/Uusisalo

klo 06:00 Vaasa
klo 07:10 Seinäjoki
klo 07:40 Jalasjärvi
klo 08:50 Parkano ( Tauko Shell 30 min )
klo 10:00 Messukeskus 

Bussi 3. Kuopio – Tampere / Jääskeläinen

klo 06.15 Kuopion linja-autoasema
klo 06.55 Suonenjoki linja-autoasema
klo 07.05 Suonenjoki, Matkailukeskus Koskelo (mm. Rautalampilaiset).
klo 07.35 Hankasalmi, Jari-Pekka
klo 08.25 Jyväskylä linja-autoasema/matkakeskus
klo 08.45-09.00 Muurame, Shell (tauko)
klo 09.40 Jämsä, Shell
klo 10.20 Orivesi, ABC
klo 11.00 Tampere

Bussi 4. Kerimäki - Savonlinna – Mikkeli – Lahti – Tampere /Kosonen

5:15 Kerimäki, Kososen varikko
5:45 Savonlinna, linja-autoasema
6:00 Kallislahti, TB
6:10 Hiismäki, th
6:35 Juva ABC
7:15 Mikkeli, matkakeskus
7:35 Uutela, pv-pys
8:35 Kuortti ABC (kahvitauko 8:00-8:30)
8:55 Heinola, Tähtihovi
9:25 Lahti, matkakeskus
9:40 Hollola (paikka)
11:00 messukeskus Tampere